Archiwum kategorii 'Zarabianie w Internecie'

Własna strona internetowa

Własna strona internetowa Zanim w ogóle zaczniemy myśleć o efektywnym zarabianiu w internecie musimy stworzyć własny serwis internetowy. Tematyka strony musi być dobrze przemyślana. Nie powinny być to serwisy, których pełno w internecie, gdyż ogromna konkurencja utrudni nam skuteczną promocję serwisu. Strona powinna przede wszystkim być ciekawa, przyciągająca użytkownika, w miarę możliwości powinna wprowadzać coś innowacyjnego. Dobrze. Mamy już swój pomysł i co dalej? Następnym krokiem jest wybór serwera na którym postawimy naszą stronę oraz zakup domeny. W przypadku serwerów najlepiej zaczynać od darmowych, aby nie być stratnym w przypadku gdy strona nie odniesie zamierzonego sukcesu. W późniejszym czasie możemy przenieść serwis na płatny serwer. Zakup domeny w tym wypadku nie stanowi ogromnej inwestycji, łatwo można znaleźć ciekawe promocje i za kilka złotych kupić domenę. Przychodzi teraz czas na budowę strony. W zależności od naszych umiejętności mamy 3 główne opcje wyboru. Możemy sami od podstaw zbudować swoją stronę. Wymaga to jednak biegłej znajomości w takich dziedzinach jak html, php, mysql, java i wiele innych. Dla osób nie mających dostatecznej wiedzy aby stworzyć taki serwis istnieją tzw. gotowce, w postaci systemów cms. Systemy cms posiadają przyjazne interfejsy pozwalające praktycznie każdemu stworzyć swój wymarzony serwis. Ostatnia, ale najdroższą, możliwością jest zlecenie stworzenia takie serwisu specjalistycznej firmie. Koszt takiej usługi jest zależny od zaawansowania technicznego strony. Gotową stronę umieszczamy na serwerze i zaczynamy ją promować.

Archiwum kategorii 'Zarabianie w Internecie'

Programy partnerskie

Programy partnerskie Zarobki z programów partnerskich w ogromnej mierze zależą od naszego zaangażowania w całe przedsięwzięcie. Zarabiamy tu pieniądze za promowanie serwisu, w którym uczestniczymy w programie partnerski. Jednak samo promowanie nie wystarczy. Zazwyczaj programy partnerskie oferują firmy, które zarabiają dzięki swoim użytkownikom. Czyli np. portale aukcyjne, strony oferujące kredyty, sklepy internetowe, itp. My musimy zachęcić ludzi do założenia konta na partnerskim serwisie i efektywnego korzystania z niego. Nasze zarobki są zazwyczaj procentową ilością od kwot jakie osoby, które zarejestrowały się z naszego polecenia, wydadzą w serwisie. Czasem dostajemy drobne gratyfikacje za sam fakt zarejestrowania się użytkownika z naszego polecenia, jednak zazwyczaj są to kwoty niewielkie i tylko aktywne korzystanie z serwisu takiego użytkownika może przynieść nam niezłe korzyści. Dlatego tak ważny jest tu wkład własny w zachęcenia użytkownika do korzystania z usług innego serwisu. Możemy zamieszczać różnego rodzaju oferty zarówno na naszej stronie, jak i na portalach ogłoszeniowych, a nawet na forach tematycznych. Tylko od naszej pomysłowości i chęci zależy czy program partnerski okaże się dla nas dobrym sposobem na dodatkowy zarobek.

Archiwum kategorii 'Zarabianie w Internecie'

Zarabianie za kliknięcia w reklamy

Zarabianie za kliknięcia w reklamy Na czym polega zarobek z kliknięć w reklamy? Jednym z lepszych reklamodawców dających oferujących zyski z kliknięć w reklamy jest Google. Będąc uczestnikiem specjalnego programu Google dostajemy gotowe kody reklam, które wklejamy w dowolne miejsca naszej strony. Zaletą reklam z Google jest fakt, że dostosowują się one do treści naszej strony internetowej, czyli jeśli np. posiadamy serwis z muzyką to wyświetlane reklamy również będą dotyczyły muzyki. Jeśli użytkownik odwiedzający nasz portal zainteresuje się daną reklamą może w nią kliknąć po czym zostanie przekierowany na reklamowaną stronę internetową. Dzięki takiemu kliknięciu my uzyskujemy pewien dochód. Dochód jest bardzo zróżnicowany. Możemy zarobić od kilku centów do nawet kilku dolarów za jedno kliknięcie. Wysokość dochodu zależy w głównej mierze od wartości danej reklamy. Google przydziela nam bardziej wartościowe reklamy w momencie gdy nasza strona internetowa staje się bardziej popularna i wartościowa. Wysokość zarobku jest też znacznie uzależniona od odwiedzin naszej strony. Przy kilku odwiedzinach dziennie możemy być pewni, że jeśli uda nam się zarobić kilka centów w ciągu miesiąca to i tak będzie to sukces. Jednak w miarę prawidłowego pozycjonowania naszej strony i co za tym idzie zwiększania się liczby odwiedzających, zarobki mogą okazać się naprawdę przyzwoite. Oczywiście nie tylko Google oferuje taki rodzaj zarabiania na stronie internetowej, a możliwość jest naprawdę sporo.

Archiwum kategorii 'Zarabianie w Internecie'

Sprzedaż powierzchni reklamowej

Sprzedaż powierzchni reklamowej Sprzedaż powierzchni reklamowej to po prostu oferowanie miejsca na swojej stronie dla reklamodawcy w zamian za korzyści finansowe. Możemy wynajmować firmom różne części swojej strony, na których zostaną umieszczone ich reklamy. Jednak, aby firmy zainteresowały się naszą ofertą musimy mieć bardzo atrakcyjną stronę internetową. Na początku istnienia naszej strony nie powinniśmy nawet myśleć o wynajmowaniu miejsca na reklamy, ponieważ szanse na znalezienie chętnych są praktycznie równe zeru. Nasz serwis internetowy musi posiadać ciekawą treść, być dobrze wypozycjonowany we wszystkich popularnych wyszukiwarkach oraz posiadać bardzo dużo unikalnych odwiedzin. Czyli po prostu musi być bardzo popularny. Dopiero wtedy powinniśmy poważnie zastanowić się nad tego typu formą zarobku na naszej stronie. Jak pozyskiwać klientów chętnych do zapłacenia za wyświetlanie reklam na naszej stronie? Tak naprawdę, gdy będziemy już posiadali taki atrakcyjny serwis reklamodawcy zazwyczaj zgłoszą się sami. Wystarczy krótka informacja na stronie o chęci wynajęcia powierzchni reklamowych. Istnieją również specjalne portale ogłoszeniowe, gdzie możemy zamieszczać swoje propozycje dotyczące wynajmu powierzchni reklamowej. Wysokość opłat jakie będzie ponosić reklamodawca za wyświetlanie reklam na naszej stronie są zazwyczaj ustalane indywidualnie i są to kwoty stałe. Dostajemy zawsze taką samą kwotę, niezależnie od tego czy ludzie będą klikali w tę reklamę czy nie.

Archiwum kategorii 'Zarabianie w Internecie'

System płatnych sms-ów

System płatnych sms-ów Jeśli posiadamy tematyczny serwis internetowy, na którym znajdują się np. wartościowe artykuły lub poradniki, specjalistyczne forum internetowe i wszelkiego rodzaju cenne informacje możemy zrobić płatny dostęp do tych wartościowych materiałów. W internecie możemy znaleźć wiele ofert wykorzystania płatnych sms-ów na naszej stronie. Sposób działania takiego systemu jest dość łatwy. Blokujemy dostęp do pewnych obszarów naszej strony. Jeśli użytkownik chce dostać się do zablokowanych części strony internetowej i korzystać z jej zawartości musi wysłać specjalnego, płatnego sms-a ze swojego telefonu komórkowego. Po wysłaniu takiego sms-a otrzyma unikalny kod dostępu, który po wpisaniu w odpowiedni formularz na stronie odblokuje mu dostęp do serwisu. Firmy oferujące obsługę płatnych sms-ów zazwyczaj nie pobierają bardzo dużej prowizji i większość kosztu poniesionego przez użytkownika na wysłanie sms-a ląduje w naszej kieszeni. System taki może również zostać wykorzystany w przypadku, gdy posiadamy portal usłogowo-handlowy (np. ogłoszenia albo aukcje internetowe). Osoba, która chce na naszej stronie zamieścić ogłoszenie lub wystawić przedmiot na aukcję musi wcześniej wysłać płatnego sms-a, który umożliwi mu dostęp do tego typu opcji. Nie powinniśmy jednak stosować tego systemu od początku istnienia strony. Trzeba najpierw dać użytkownikom możliwość przekonania się, że posiadamy na stronie wartościowe treści, a dopiero później przemyśleć wprowadzenie płatnych sms-ów.

Archiwum kategorii 'Zarabianie w Internecie'

Pozycjonowanie strony internetowej

Pozycjonowanie strony internetowej Pozycjonowanie strony internetowej to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zagwarantowanie jak najwyższej pozycji naszej strony w wyszukiwarkach internetowych po wpisaniu przez internautów odpowiednich słów kluczowych. Słowa kluczowe to krótkie 1,2 lub 3 słowne opisy przedstawiające treści zawarte na naszej stronie. Dobór odpowiednich słów kluczowych, najlepiej opisujących nasz serwis jest bardzo ważny. Pozycjonować stronę można na wiele sposobów i tak naprawdę nie ma idealnej recepty. Na początek najlepiej zacząć od darmowych form pozycjonowania, np. dodawanie naszej strony do katalogów stron, korzystanie z systemów wymiany linkami, umieszczanie linków do naszej strony na forach tematycznych. Ta forma pozycjonowania jest dość żmudna i długo trzeba czekać na jej efekty. Z założenia im więcej linków w internecie prowadzi do naszej strony tym lepszą pozycję uzyskujemy w wyszukiwarkach internetowych. Musimy jednak uważać na ilość tych linków. W początkowym okresie istnienia strony nie powinniśmy za bardzo „zaśmiecać” internetu odnośnikami do naszej strony. Gdy dopiero co otwarta strona uzyskuje w ciągu kilku dni tysiące linków z innych serwisów efekt może być wręcz odwrotny. Strona zostanie uznana za spamującą i jeszcze trudniej będzie się nam przebić przez pozycje wyszukiwarek. Innym zdecydowanie bardziej skutecznym i co ważne szybki sposobem na wypozycjonowanie stron jest zlecenie tego firmie zewnętrznej. Sposób bardzo dobry, jednak za szybkie efekty trzeba często dużo zapłacić profesjonalnym pozycjonerom.

Archiwum kategorii 'Zarabianie w Internecie'

Budowa portali na sprzedaż

Budowa portali na sprzedaż Na pewno każdy, kto korzysta z takich serwisów jak Allegro.pl albo Swistak.pl, zetknął się z ofertami sprzedaży gotowych stron internetowych. Stron postawionych już na serwerze, posiadających dobrą domenę i w miarę dobrze wypozycjonowanych. Okazuje się, że jest to dobry pomysł na mały biznes jeśli potrafimy sami budować strony internetowe. Serwisy na sprzedaż nie powinny opierać się na darmowych systemach cms, lecz należy je tworzyć samemu od podstawy. Tworzymy ciekawą stronę internetową, wykupujemy dla niej dobry serwer i domenę. Następnie pozycjonujemy ją na kilka najważniejszych słów kluczowych. Po wykonaniu tych czynności możemy sprzedać nasz serwis zrzekając się praw autorskich do niego. W zależności od tego o czym jest serwis, czy jest to serwis tematyczny, czy sklep internetowy możemy zaoferować inną cenę. Taka budowa portali na sprzedaż może dostarczyć nam bardzo cennego doświadczenia. Po jakimś czasie możemy zacząć budować strony już nie na sprzedaż, ale na zlecenia. Staniemy się wiarygodni posiadając dużą gamę już wykonanych projektów, przez co łatwiej znajdziemy zleceniodawców.