Archiwum kategorii 'Funkcje pieniądza'

Nadzór kredytowy w USA

Nadzór kredytowy w USA Są dwie akcje organów rządowych odpowiedzialnych za nadzór nad biurami kredytowymi, które dostarczają danych do nich. Federalna Komisja Handlu (FTC) nadzoruje kredyty konsumpcyjne dla biura. Urząd Comptroller w walucie (OCC), reguluje i nadzoruje wszystkie krajowe banki w odniesieniu do danych, które dostarczają biura kredytowe. Większość informacji na temat amerykańskich kredytów konsumenckich jest gromadzonych i przechowywanych przez cztery krajowe agencje sporządzające sprawozdania dotyczące kredytów: Experian (zakupione teczki i inne aktywa TRW), Equifax, TransUnion, Innovis (który został zakupiony od First Data Corporation w 1999 roku przez firmę CBC) . Organizacje te nastawione są na zysk i przedsiębiorstwa, a rząd nie posiada przynależności. Choć są one konkurentami, stanowili Organizacji Handlu o nazwie Consumer Data Industry Association (CDIA) w celu ustalenia wspólnych standardów dotyczących jakości sprawozdań oraz lobby w ich imieniu w kwestiach dotyczących ochrony konsumentów w Waszyngtonie.

Archiwum kategorii 'Funkcje pieniądza'

Biuro informacji kredytowej

Biuro informacji kredytowej Biuro kredytowe (USA), kredytu lub agencja kredytowa (Wielka Brytania) to firma, która gromadzi informacje z różnych źródeł i dostarcza informacji na temat kredytu konsumenckiego indywidualnych konsumentów do różnych zastosowań. Pomaga to kredytodawcom oceniać wartości kredytowe, zdolności do zwrotu, pożyczki i może mieć wpływ na stopę procentową oraz inne warunki kredytu. Stopy procentowe nie są takie same dla wszystkich, ale zamiast tego mogą być oparte na ocenie ryzyka w oparciu cen, formy dyskryminacji cenowej w oparciu o różne spodziewane zagrożenia kredytobiorców, jak i określanie ich w rankingu. Konsumenci o słabej historii kredytowej lub orzeczone przez sąd do zobowiązań za długi, takie jak podatek zastawowy lub upadłości, będą zapłacić wyższą roczną stopę procentową, niż konsumenci którzy nie mają tych czynników. W Stanach Zjednoczonych, biura kredytowe gromadzą i zestawiają danych osobowe i danych finansowych na temat osób z różnych źródeł danych o nazwie biura, z którymi mają związek.

Archiwum kategorii 'Funkcje pieniądza'

Kredyty mieszkaniowe

Kredyty mieszkaniowe Wiele osób marzy o nowym domu lub po prostu go potrzebuje, nie maja jednak na to pieniędzy, lecz nie wszyscy maja świadomość tego, że istnieje wiele naprawdę korzystnych kredytów mieszkaniowych. Kredyty mieszkaniowe Sa przeznaczane na budowę domu lub kupno gotowego mieszkania. Dostać taki kredyt może praktycznie każdy. Taki kredyt możemy spłacać nawet przez kilkadziesiąt lat, a dostać go może praktycznie każdy. jednak przed przyjęciem należy dokładnie zapoznać się z danym kredytem, by później przez wiele lat nie mieć problemu z wysokimi odsetkami lub tak zwanymi wysokimi kosztami. Warto również zaciągnąć kredyt w obcej walucie co również może być dla nas korzystne. Na pewno jeżeli jest ktoś świadom możliwości banku wybierze odpowiedni kredyt. Warto o poradę poprosić radcę prawnego lub pracownika banku choć wiadomo, że pracownik chce zarobić więc wepcha Ci każdy bubel. Niestety kredyty tego typu często Sa pod hipotekę co dla niektórych stanowi duży problem. Jednak warto zapoznać się z ofertami banków i wybrać odpowiedni dla siebie kredyt.

Archiwum kategorii 'Funkcje pieniądza'

Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe Kredyty gotówkowe jak sama ich nazwa na to wskazuje dotyczą gotówki. W tego rodzaju kredycie nie trzeba zwykle określać celu na jaki gotówka zostanie przeznaczona. Kwoty Sa różne, lecz zwykle jest granica dolna i górna. Coraz częściej jest możliwość określenia ilości rat, i czasami się zdarza możliwość zmniejszenia lub zwiększenia rat. Istnieją już nawet bardzo szybkie kredyty gotówkowe, takie bez wielu dokumentów i formalności. Jest to duże udogodnienie. Dla wielu z nas konieczność przesiadywania w banku w celu pobrania kredytu jest koszmarem, więc taki kredyt na przykład w piętnaście minut rozwiązuje problem. Problem zostaje rozwiązany i dla kredytobiorcy i dla banku, bank ma więcej chętnych do pobrania kredytu a również i więcej osób ma tę możliwość. Jednak przy szybkich kredytach warto zwrócić uwagę na teksty napisane wąskim drukiem na dole dokumentu gdyż może tam być ważna informacja, którą znać się po prostu powinno. Warto również przed wyborem kredytu zorientować się jakie są oprocentowania, i możliwości przy innych kredytach.

Archiwum kategorii 'Funkcje pieniądza'

Inne biura kredytowe w Stanach

Inne biura kredytowe w Stanach Istnieją dziesiątki innych podobnych biur gromadzenia informacji i sprawozdawczości firm, które sprzedają i analizują informacje dotyczące konsumentów do innych celów, łącznie z tymi, które łączną wiele źródeł danych kredytowych i świadczeń kredytodawców z dostosowanymi narzędziami analitycznymi. PRBC (Payment Reporting Builds Credit, Inc.) jest obywatelem alternatywnych biur kredytowych. Firma utworzona w marcu 2002 roku, pozwala konsumentom na własny rachunek zapisać i budować pozytywne teczki kredytowe, sprawozdawczości na czas ich płatności (np. czynsz, użyteczności publicznej, kablówka, telefon), które nie są automatycznie zgłaszane do trzech tradycyjnych biur kredytowych. W Stanach Zjednoczonych istnieją trzy działalności handlowe oraz biura repozytoriów: Dun & Bradstreet, firmy Experian, Equifax i Small Business Financial Exchange (SBFE). W przypadku Dun & Bradstreet, Inc v. Greenmoss Builders, 472 US 749 (1985) Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że kredyt sprawozdawczy agencji może być odpowiedzialny, jeśli było zbadane w zgłaszaniu zbliżającym przeszłości lub zgłoszenia upadłości przedsiębiorstwa, która nie jest publiczna.