Własna strona internetowa

Własna strona internetowa Zanim w ogóle zaczniemy myśleć o efektywnym zarabianiu w internecie musimy stworzyć własny serwis internetowy. Tematyka strony musi być dobrze przemyślana. Nie powinny być to serwisy, których pełno w internecie, gdyż ogromna konkurencja utrudni nam skuteczną promocję serwisu. Strona powinna przede wszystkim być ciekawa, przyciągająca użytkownika, w miarę możliwości powinna wprowadzać coś innowacyjnego. Dobrze. Mamy już swój pomysł i co dalej? Następnym krokiem jest wybór serwera na którym postawimy naszą stronę oraz zakup domeny. W przypadku serwerów najlepiej zaczynać od darmowych, aby nie być stratnym w przypadku gdy strona nie odniesie zamierzonego sukcesu. W późniejszym czasie możemy przenieść serwis na płatny serwer. Zakup domeny w tym wypadku nie stanowi ogromnej inwestycji, łatwo można znaleźć ciekawe promocje i za kilka złotych kupić domenę. Przychodzi teraz czas na budowę strony. W zależności od naszych umiejętności mamy 3 główne opcje wyboru. Możemy sami od podstaw zbudować swoją stronę. Wymaga to jednak biegłej znajomości w takich dziedzinach jak html, php, mysql, java i wiele innych. Dla osób nie mających dostatecznej wiedzy aby stworzyć taki serwis istnieją tzw. gotowce, w postaci systemów cms. Systemy cms posiadają przyjazne interfejsy pozwalające praktycznie każdemu stworzyć swój wymarzony serwis. Ostatnia, ale najdroższą, możliwością jest zlecenie stworzenia takie serwisu specjalistycznej firmie. Koszt takiej usługi jest zależny od zaawansowania technicznego strony. Gotową stronę umieszczamy na serwerze i zaczynamy ją promować.

Aukcja internetowa

Aukcja internetowa Aukcja jest dość nietypową formą sprzedaży. Zazwyczaj udając się do sklepu mamy jedną ustaloną cenę za dane dobro i tyle będziemy musieli zapłacić. W aukcji cena jest bardzo płynna. Podstawową różnicą między aukcją a zwykłym zakupem jest fakt, że istnieje kilka osób chętnych na zakup jednej rzeczy. Osoby te spotykają się razem i między sobą licytują się kto kupi i za jaką ostateczną kwotę. Z tego powodu każda aukcja posiada tzw. kwotę podstawową/minimalną lub inaczej cenę wywoławczą. Od tej, z góry ustalonej, kwoty rozpoczyna się licytacja. Każdy z osobna podaje kwotę jaką jest skłonny za przedmiot zapłacić przebijając jednocześnie poprzednią ofertę. Osoba prowadzająca aukcję wylicza do trzech po każdym podaniu nowej kwoty. Jeśli po wyliczeniu do trzech nikt nie przebije aktualnej ceny, przedmiot zostaje sprzedany za ostatnią najwyższą cenę osobie, która tę kwotę zaproponowała. Aukcje takie odbywały się w specjalnych domach aukcyjnych ulokowanych w różnych miejscach miasta. Dziś aukcje zaczęły przenosić się do internetu. Ich podstawowa zasada jest dość podobna, oczywiście są pewne wyjątki i usprawnienia tego typu transakcji. Ludzie na specjalnych stronach internetowych wystawiają przedmioty do sprzedaży określając ich cenę wywoławczą. Ustalany jest również czas przez który aukcja będzie dostępna. Licytacja trwa do ostatniej sekundy ustawionego wcześniej czasu i przedmiot kupuje osoba, która poda najwyższą kwotę przed upływem tego czasu. Całość odbywa się za pośrednictwem internetu, dlatego nie musimy nawet ruszać się z domu aby wziąć udział w licytacji.

Zarabianie za kliknięcia w reklamy

Zarabianie za kliknięcia w reklamy Na czym polega zarobek z kliknięć w reklamy? Jednym z lepszych reklamodawców dających oferujących zyski z kliknięć w reklamy jest Google. Będąc uczestnikiem specjalnego programu Google dostajemy gotowe kody reklam, które wklejamy w dowolne miejsca naszej strony. Zaletą reklam z Google jest fakt, że dostosowują się one do treści naszej strony internetowej, czyli jeśli np. posiadamy serwis z muzyką to wyświetlane reklamy również będą dotyczyły muzyki. Jeśli użytkownik odwiedzający nasz portal zainteresuje się daną reklamą może w nią kliknąć po czym zostanie przekierowany na reklamowaną stronę internetową. Dzięki takiemu kliknięciu my uzyskujemy pewien dochód. Dochód jest bardzo zróżnicowany. Możemy zarobić od kilku centów do nawet kilku dolarów za jedno kliknięcie. Wysokość dochodu zależy w głównej mierze od wartości danej reklamy. Google przydziela nam bardziej wartościowe reklamy w momencie gdy nasza strona internetowa staje się bardziej popularna i wartościowa. Wysokość zarobku jest też znacznie uzależniona od odwiedzin naszej strony. Przy kilku odwiedzinach dziennie możemy być pewni, że jeśli uda nam się zarobić kilka centów w ciągu miesiąca to i tak będzie to sukces. Jednak w miarę prawidłowego pozycjonowania naszej strony i co za tym idzie zwiększania się liczby odwiedzających, zarobki mogą okazać się naprawdę przyzwoite. Oczywiście nie tylko Google oferuje taki rodzaj zarabiania na stronie internetowej, a możliwość jest naprawdę sporo.